Varna’da Şampiyon Çanakkale Karması

11’inci Uluslar Arası Turnuvada Kupa Ülkemize Geldi.

Bulgaristan’ın Varna şehrinde düzenlenen 11’inci Uluslar Arası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvasında Varna şehrinden  Cherno More Ticha ve Başkent Sofya’dan Levski Sofia ile karşılaşan Çanakkale Boğazgücü ağırlıklı karma takımımız şampiyon oldu.

 Levski Sofia takımını 55-46 ve Cherno More Ticha takımını 56-38 ile mağlup eden karma takımımız namağlup şampiyon oldu.

Çanakkale Boğazgücü takımından Bekir ÇETİN,Mithat ÇETİN,Onur İLK,Cahit ACAR ve Burak ÇAKIL turnuvada parkede yer alırken;1453 ESK takımından Ali Yıldız ve Serkan ERGÜL,Tuzla Belediyesi ESK takımından Yusuf KÜÇÜK ve Zeki ADA ile Bağcılar Belediyesi’nden Aytaç ERCAN şampiyon olan takımda mücadele ettiler.

Yönetici olarak Ali Yasin ZENGİN,Tuzla Belediyesi ESK Başkanı Önder BARUTCU ve 1453 ESK takımı Başkanı Cemal ÖZÇELİK kafilede yer aldı.

Karşılaşmaların ardından yapılan seremonide şampiyonluk kupası, Temsilcimizi Bulgaristan’da yalnız bırakmayan Burgaz Başkonsolosu Senem Güzel tarafından verildi. İlk defa tekerlekli sandalye basketbol maçına geldiğini belirten Başkonsolos Senem Güzel, takım oyuncularını tek tek kutlayarak başarılarının devamını diledi. Ayrıca Ali Yasin Zengin tarafından Çanakkale’nin simgesi olan Şehitler Abidesi maketi Burgaz Başkonsolosu’na takdim edildi.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz