HAKKIMIZDA

2010 Yılında, günümüzün haber ve iletişim mecrası olan internette Tekerlekli Sandalye Basketbol ile ilgili araştırma yaparken, sadece var olan ama internet üzerinde yeterli  kaynakları bulunmayan bir camianın varlığı üzerine harekete geçmiş, gönüllülük esaslı, amatörce ve hevesle ve ‘gücümüz basketbol’ sloganı ile oluşturulmuş sosyal medya platformuyuz.

Engelsizbasket kurulduğu yıldan bugüne, bağımsızlığını korumuş ve Tekerlekli Sandalye Basketbol branşına birçok yenilik kazandırarak gücüne, güç katmıştır.

Peki Engelsizbasket kimdir,
bugüne kadar ne yaptı,
neler yapacak…


WEBSITESI – ENGELSİZBASKET.COM

2010 yılında kurduğumuz ana kalemiz, göz bebeğimiz olan; güncel haber, lig fikstürü, puan tablosu, takım, oyuncu kimlikleri gibi bilgilerin bulunduğu web sitemizdir.


ONLINE RADYO YAYINI

2013 yılın’da Diyarbakırda düzenlenen Diyarbakır daki Bölgesel Lig den 1. lige yükselme Play-off müsabakarında mücadelerinde, basit bir mikrofon ve bilgisayar vasıtasıyla internet üzerinden online radyo uygulamaları ile Türkiye’de ilk defa sesli maç anlatımı yaparak, o an orada bulunmayan camiamızın değerli bireylerine, evdelerinden an ve an Playoff atmosferini yaşatmaya çalıştık.


TSB SOKAK BASKETBOL TURNUVASI

2011-2015 yılları arasın’da liglerin son bulmasıyla birlikte yaz sezonunda da durmayarak Ödüllü 3×3 Tekerlekli Sandalye Sokak Basketbol turnuvaları düzenleyerek camiamızda yine bir ilk’e imza attık. Birçok ilden ve takımdan karma olarak katılan sporcularımız mücadele ettiği bu turnuvada keyifli anlar yaşandı.


TSB DERGİ

2014 yılın’da o güne kadar Türkiye’de ve Dünya’da örneği bulunmayan 1.kalite kuşe kağıda 36sayfa konu, konuk ve içerikleriyle eşsiz Tekerlekli Sandalye Basketbol Dergisi ‘TSB Dergi’ ile Tekerlekli Sandalye Basketbol’unun magazinsel yüzünü ortaya çıkartarak camiamıza yepyeni bir soluk getirdik.


YOUTUBE – CANLI MAÇ YAYIN

2017 yılında bu kez camiamızın en büyük sorunlarından biri olan CANLI MAÇ YAYINI konusunda girişimlerde bulunduk ve tamamen kendi imkanlarımızla kar, kış yağmur mesafe demeden ulaştığımız salonlardan kurduğumuz Youtube kanalı üzerinden maç yayınları ve anlatımlarıyla değerli takipcilerimize hitmet vermeye çalıştık.


SAHA İÇİ ROPORTAJ

2022 Süperlig playofları ve turnuvalarında bunca deneyim ve tecrübenin ardından sunduğumuz CANLI MAÇ YAYIN hizmetinin yanında SAHA İÇİ ROPORTAJları ile yaşanılan heyecanı camia ile an ve an paylaşan Engelsizbasket takipçilerinden sonsuz destek ve tam not alarak bugünlere gelmiştir.


SOCIAL MEDIA TEAM WORK

Günümüzün vazgeçilmezi olan, yediden yetmişe tüm bireylerin sıklıkla kullandığı bütün sosyal medya platformların da, Tüm bireylere hitap edecek şekil ve konularda Tekerlekli Sandalye Basketboluna  hizmet etmeye özen göstereceğiz.

Bizi takip edin…


 

 

Ve önümüzde yeni sezon,
yeni hayaller,
yeni yüzler,
yepyeni bir Engelsizbasket.

https://www.youtube.com/watch?v=At8NwqCLK-c&t=1108s

BİZ KİMİZ


ENGELSİZBASKET.COM

Engelsizbasket çatısı altında sunduğumuz tüm uygulamarı tek bir adreste toparladığımız Engelsizbasket.com web sitemiz, Bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi tüm alanlara tam uyum sağlayarak günümüz teknolojisine ayak uydurmuştur.Engelsizbasket.com websitemii kullanarak her alana kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


ENGELSİZBASKET.NET

Gelişen internet dünyasının rüzgarını arkamıza alarak, çıktığımız yolun ilk kapısı olan Haber ve bilgi paylaşım sistemini kullanıcı dostu olan bir ara yüz ve yazılım ile bütünleştirip yeni bir sistem kurduk. Aynı anda birçok dile çevrilebilen alt yapısıyla sergilediğimiz websitemiz, tüm dünya ülkelerinden Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbolunun takibini kolaylaştırmayı hedefliyor.


KÖŞE YAZARLARI

Haber sisteminin içersinde KÖŞE YAZARLARI bölümümüzde, konusunda uzman isimlerin bilgi ve tecrübelerini camiamıza aktarımını sağlayacağız.


TAM SAHA – PANORAMA

Haftalık düzenli olarak YOUTUBE üzerinden CANLI Yayınlanacak olarak programımızda, haftanın maçları, önemli anları, Tekerlekli sandalye basketbolunun sorun ve konularının tartışılacağı TAM SAHA programı ile, bugüne kadar açılmamış bir dosyayı camiamıza sunacağız.
TAM SAHA – PAZARTESİ 21:30


Engelsizbasket | TAHMİNCİ

TAHMİNCİ, Tekerlekli Sanldalye Basketbol’u Kim Kazanır tahmin oyunu. Haftalık maçlar için açılacak anket üzerinden tahminlerin yapıldığı, kullanıcıların puan alarak girdikleri sıralamada, Aylık ve Sezonluk özel ödüller dağıtıldığı bu uygulamamızda değerli takipçilerimize yepyeni bir heyecan sunuyoruz.


VIDEO CAST

Ülkemizde yayınladığımız maçların yanı sıra, diğer Ülkelerde’de oynanan maçların takibini kolaylaştıracak VIDEO CAST uygulaması, aranılan takım, tarih, lig, ülke ve turnuva bazlı oynanmış ve yayınlanmış maçlara kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak. Bu uygulama hem takım analizleri, hem sporcu gelişimi hem de
Dünya Tekerlekli Sandalye Basketbolunun takibi için düşünülmüş ve hayata getirilmiştir.


 

Bizler bunlar gibi birçok proje ile Tekerlekli Sandalye Basketbol’una hizmet etmeye, kendimizi geliştirme çalışırken, siz değerli takipcilerimizin de yardım ve destekleri bizler için çok önemli, çok değerli. Çıktığımız bu yolda, bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.

İşimiz, gücümüz basketbol.