SPORCU KONSEYİ TANITIMI

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Sporcu Konseyi ve Alt Kurul Başkanları tanıtım ve tanışma toplantısı dün gerçekleşti. Yavuz Kocaömer’in vefatının ardından görevi devralan Murat Aksu yeni yönetim kadrosunu ve yeni oluşturulan ‘Paralİmpik Sporcu Konseyini’nin tanıtımını yaptı.

Toplantıya, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal, Sağlık Alt Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, Eğitim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu, Rekreasyon ve Rehabilitasyon Alt Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kamil Yazıcıoğlu, Spor Alt Kurulu Başkanı Niyazi Alper Dirim, İletişim Alt Kurulu Başkanı Hamit Turhan, Sponsorluk ve Tanıtım Alt Kurulu Başkanı İbrahim Halil Korkmaz, Hukuk Alt Kurulu Başkanı Av. Ümit Deniz Kurt’un yanı sıra Sporcu Konseyi’ne Abdullah Öztürk, Ayşegül Pehlivanlar, Bahattin Hekimoğlu, Ecem Taşın Çavdar, Elif İldem, Hakan Akkaya, Koral Berkin Kutlu, Mahmut Bozteke, Neslihan Kavas, Öznur Cüre, Recep Çiftçi, Savaş Üstün, Sevilay Öztürk, Uğurcan Özer, Zehra Bıyık ve Zübeyde Süpürgeci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında yeni kurulan Sporcu Konseyini önemini vurgulayan TMPK Başkanı Murat Aksu, sporcu konseyinin başkanının aynı zamanda yönetim kurulunun da bir üyesi sıfatına sahip olacağını dile getiridi. Aksu  “Amacımız, Paralimpik sporcuların bundan böyle karar verme mercilerinde de yer almalarını sağlamak. Bu defaya mahsus olmak üzere Sporcu Konseyi Başkanı’nı TMPK Yönetim Kurulu kararıyla biz atayacağız, ancak bundan sonraki başkanlarını kendileri seçecek. Atadığımız Sporcu Konseyi Başkanı Yönetim Kurulumuzun üyesi olarak görev alacak. Sporu sporcuların yönetmesi en büyük dileğimiz ve temennimiz” dedi.  

TMPK’nın uzun yıllardır genel sekreterlik görevini yürüten İbrahim Gümüşdal’da sporcu konseyinin kurmalarındaki ana amacın, paralimpik sporcuların her alanada daha rahat hareket edebilmelerine destek vermek, gelişimleirne katkı sağlamak olduğunu belirtti.  

Toplantıda daha sonra ilgili federasyonların tavsiyeleri sonucu oluşturulan Paralimpik Sporcu Konseyi üyesi para-sporcular tek tek kendilerini tanıttılar ve öncelikli hedeflerinin Paris 2024 Paralimpik Oyunlarına katılmak ve kürsüye çıkmak olduğunu belirttiler.

Ayhan Aktaş
Köşe Yazarı
Latest posts by Ayhan Aktaş (see all)

Ayhan Aktaş

TSB Sporcu Radyo Programcısı Gazeteci Spiker Yazar

Bunları da sevebilirsiniz