Şampiyonada Bizden Dünyalılar

Dünya Şampiyonası’da Türkiye’de oynayan/oynamış ve ya Türk Kökenli Oyuncular

İRAN MİLLİ TAKIMI

Dünya Şampiyonasında D Grubunda mücadele edecek İran Milli Takımının kadrosunda,5 oyuncu ülkemizde forma giymiş ve ya forma giymeye devam eden oyuncular.

Fenerbahçe Göksel Çelik forması ile bu sezon Süper Lig ve EuroCup-2 şampiyonluğu yaşamış 4 puanlIk Mohammadhassan SAYARI.

Sayari gibi Fenerbahçe Göksel Çelik formasıyla iki kupayla sezonun kapatan 3 puanlık Morteza ABEDI .

Süper Ligde en son Tosyalı İskenderun ESK ile başarılı maçlar çıkaran Mohsen TOLOUİE TAMARDASH ve Mohsen BIGDELİ turnuva kadrosunda yer alan iki önemli sporcu.

Bir dönem ülkemizde Ordu BŞB,Balıkesir BŞB ve Galatasaray Tunç Holding forması giymiş Omid HADIAZHAR‘da kadroda yer buldu.

HOLLANDA MİLLİ TAKIMI

Türk Asıllı ,ülkemizde Galatasaray Tunç Holding forması giymiş 3 puanlık Mustafa KORKMAZ,Hollanda MilliTakımıyla yaşadığı Avrupa Şampiyonluğunun ardından Dünya Şampiyonası’nda da ülkesine parkede yön veren en efektif isim olarak göze çarpıyor.

2016-2017 sezonunda Galatasaray Tunç Holding forması ile Avrupa’da Andre Vergauwen Kupası’nı kazanan 3 puanlık Robin Bernd POGGENWISH,Hollanda Milli Takımının başarısı için ter dökecek.

Ülkemizde forma giymese de,Hollanda Milli Takımında oynanan Türk asıllı bir diğer isim Anıl ÇEĞİL.2 puanlık oyuncu spor hayatına İtalya’nın Unipol Briantea84 Cantu takımında sürdürüyor.

AVUSTRALYA MİLLİ TAKIMI

Galatasaray Tunç Holding forması ile Süper Ligde ve Avrupa’da önemli başarılara imza atmış 4 puanlık Tristan KNOWLES,Avustralya Milli Takımının şampiyonadaki sayı yükünü çekecek en önemli oyuncu.

KANADA MİLLİ TAKIMI

Dünya Şampiyonası’nda Kanada Milli Takımıyla izleyeceğimiz tekerlekli sandalye basketbolunun yaşayan efsanesi Patrick ANDERSON,ülkemizde 2020-2021 sezonunda Galatasaray Tunç Holding forması ile mücadele ettiğini hatırlatmakta yarar var.

IRAK MİLLİ TAKIMI

Ülkemizde Güçlü Eller ve Ceylanpınar BESK formalarını giyen bu sezon KKTC Vakıflar İdaresi ile Süper Lige çıkma sevinci yaşayan 3,5 puanlık Alaa ABDULLAH,tarihlerinde ilk kez Dünya Şampiyonası’nda yer alacak Irak Milli Takımının kilit oyuncularından.

FRANSA MİLLİ TAKIMI

Fransa Milli Takımı formasıyla Dubai’de parkede yer alacak Cezayir asıllı Fransa Milli Takım Oyuncusu Sofyane MEHIAOUI,Galatasaray Tunç Holding formasıyla 2013 ve 2014 yıllarında 2 Süper Lig 2 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamıştı.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz