KUPALARIN ALL-STAR OYUNCULARI

Turnuvaların En İyi 5’leri

10-12 Mart 2023 tarihlerinde Avrupa’da Kulüpler bazında turnuvalar oynandı.

Temsilcilerimizden Galatasaray Tunç Holding 1 numaralı kupa olan Champions Cup’ın Çeyrek Final etabında mücadele ederken;İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Fenerbahçe Göksel Çelik ise 3 numaralı kupa olan EuroCup 3’ün Ön Elem Grubunda maçlarını oynadı.

Galatasaray Tunç Holding grubunu 3’üncü sırada bitirerek yoluna EuroCup 1’de devam ederken;Fenerbahçe Göksel Çelik lider olarak EuroCup 2 final etabında ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ise 2’inci olarak EuroCup 3 Final etabına katılma hakkı kazandı.

Oynanan maçlar sonunda turnuvaların en iyi 5’i olarak adlandırılan ALL-STAR TEAM organizasyonlar tarafından belirlendi.

Turnuvalarda Türk Sporcularda En İyi 5 arasına isimlerini yazdırdı.

KUPALARIN EN İYİ OYUNCULARI

İzmir Celal Atik Spor Salonu’nda oynanan EuroCup 2 Ön Eleme A Grubu Maçları sonucunda Fenerbahçe Göksel Çelik’ten İsmail AR (1,5 puan),İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK takımından Rıdvan AKSOY (1 puan) ve Ahmet EFETÜRK(4 puan)ALL STAR Takımına seçildiler.Meylan Grenoble Handibasket takımından Zouhair CHALLAT(2,5 puan) ve Szymon Gladysz(4,5 puan) diğer All-Star oyuncular.

İbrahim YAVUZ 98 sayı(24,5 sayı ortalaması)A Grubunun en skorer oyuncusu olurken;

Ahmet EFETÜRK 40 asist (10 asist ortalaması)ile en fazla asist yapan oyuncu olurken ayrıca 17 top çalma ile (maç başına 4,7)bu kategoride zirvede yer aldı.

ORTO-MEDICO Scyzory Kielce takımından Filip MOĆKO 56 ribaunt(maç başı 14 ribaunt) ile en fazla ribaunt toplayan isim oldu.

Bosna Hersek’in ev sahipliğinde oynanan EuroCup 1 Ön Eleme B grubu maçlarında Erdinç KILIÇ’ın antrenörlüğündeki RBC kÖLN 99ers organizasyonu 2’inci sırada bitirdi ve EuroCup 2 Final etabında mücadele etme hakkı kazandı.Köln 99ers takımında forma giyen Bulut KODAL(4,5 puan) ALL-STAR Takımına seçildi.

Bulut oynadığı 3 maçta 58 sayı( 19,3 sayı ortalaması)44 ribaunt(14,6 ribaunt ortalaması)16 asist(5,3 asist ortalaması)istatistiklerine ulaştı.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz