Kıtalararası Turnuva

Yalova’da 4 Ülke Mücadele Verecek.

Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında A Milli Erkek Takımımız,Yalova’da tekerlekli sandalye basketbolun önde gelen ülkeleriyle KITALARARASI KUPA‘da karşı karşıya gelecek.

9-20 Haziran tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri(BAE)’nin Dubai emirliğinde organize edilecek ve bu yıla ötelenen 2022 Dünya Şampiyonasında yer alacak son Paralimpik oyunları şampiyonu ABD turnuvada Amerika kıtasından yer alacak.

ABD takımının kadrosunda Steve Serio , Brian Bell , Trevon Jenifer , Jorge Sanchez) ve Jake Williams gibi önemli sporcular bulunuyor.

ABD gibi Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek Okyanusya kıtasından Avustralya‘da turnuvada boy gösterecek.Avustralya 2022 yılında düzenlenen Asya-Okyanusya Şampiyonası’nda şampiyon olarak Dünya Şampiyonası vizesi almıştı.

Avustralya’nın kadrosunda bir dönem Galatasaray formasını giymiş Tristian KNOWLES‘da bulunuyor.Tecrübeli Shaun NORRIS,Bill Latham,Jannik Blair,Samuel White,Kim Robins ve genç yaşına rağmen bir çok üst düzey maça çıkan Tom O’Neill-Thorne izleme şansı bulacağız.

2020/2021 Paralimpik oyunlarında büyük bir başarı göstererek final oynayan ve finalde ABD karşısında kaybederek gümüş madalya kazanan Japonya;2022 Asya-Okyanusya Şampiyonası’nda yer almış ve şampiyonanın en büyük favorilerinden olmasına rağmen Covid-19 vakaları nedeniyle turnuvadan ihraç edilmiş ve Dünya Şampiyonası’na katılım hakkı kazanamamıştı.

RSV Lahn-Dill formasıyla bir çok kupa kazanan 4,5 puanlık Reo FUJIMOTO ve 3,5 puanlık Hiroaki Kozai;Renshi Chokai takımın öne çıkan oyuncusu.Ryuga Akaishi genç milli takımda yer aldıktan sonra A milli takımıyla paralimpik oyunlarında final oynamıştı.

MAÇ TAKVİMİ

1 Haziran Perşembe
Türkiye – Avustralya
ABD – Japonya

2 Haziran Cuma
Japonya – Avustralya
ABD – Türkiye

3 Haziran Cumartesi
Türkiye – Japonya
Avustralya – ABD
4 Haziran Pazar

3’ÜNCÜLÜK MAÇI
Grup 3. – Grup 4.

FİNAL MAÇI
Grup1 – Grup 2.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz