İran Dünya Üçüncüsü

Hollanda’yı mağlup eden İran,Bronz Madalya Kazandı.

Yarı finallerini kaybederek şampiyonluk maçına çıkma şansını yitiren Hollanda ile İran,3’üncülük maçında karşı karşıya geldi.

Maçın ilk çeyreğinde üstünlüğü ele geçiren İran,müsabakayı 72-54 kazanarak Dünya Şampiyonası’nda 3’üncü oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu.

İran Milli Takımında Omid Hadiazhar 19 sayı 11 asist 8 ribaunt ile galibiyette önemli rol oynadı.Morteza Abedi 19 sayı 18 ribaunt 3 asist ile double-double yapan diğer isim oldu.Mohamadhassan Sayari 11 sayı 10 ribaunt 8 asist ile triple-double’nın kıyısından döndü.Mohsen Tolouie Tamardash 2,5 dakika süre alırken Mohsen Bigdeli süre alamadı.

Hollanda Milli Takımından Mendel Op Den Orth 24 sayı ile maçın en skorer ismi oldu.Eski G.Saraylı Robin Poggenwisch 21 sayı 9 asist 8 ribaunt ile oynadı.Türk kökenli oyunculardan Mustafa Korkmaz 14 dakika süre alarak 4 asistle maçı bitirdi.Anıl Çeğil ise 17 dakikaya yakın süre aldı.

İRAN’DAN TARİHİ BAŞARI

2018 Yılında düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda da yarı final oynayan İran,Üçüncülük maçında Avustralya’ya yenilerek 4’üncü olmuştu.

Bu şampiyonada da benzer bir başarıya imza atan İran,bu kez kürsüye çıkarak madalya ile tarihi başarısını taçlandırdı ve tarihindeki en büyük başarıya imza atmış oldu.

SON AVRUPA ŞAMPİYONU 4’ÜNCÜ OLDU

2021 Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olan Hollanda 2006 yılında düzenlediği Şampiyonada yarı final oynamış ve 4’üncü oldu.

Benzer başarıyı yeniden tekrarlayan Hollanda,yine madalya alamadan 4’üncü oldu.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz