Demir Kartal Avrupa’da Yok

Karabük temsilcisi EuroCup 3 Ön Elemelerinden Çekildi.

9-12 Mart tarihleri arasında İtalya’nın P.D.M Treviso takımının ev sahipliğinde oynanacak EuroCup 3 A Grubu ön eleme maçlarında temsilcilerimizden Karabük Demir Kartal takımımız da yer alacaktı.

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan Merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmişti.Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde on binlerce vatandaşımız vefat etmiş,yüz binlerce yurttaşımız ise yaralanmıştı.

Depremin etkilerini direkt hisseden takımlarımızın yanında bu bölgede olmayıp ta etkilenen takımlarımızdan birisi de Karabük Demir Kartal oldu.

Kulüpten yapılan açıklamada:”Kulübümüzün yıl içerisinde yapmış olduğu Avrupa Kupalarına katılım talebi kabul olmuştu ve 9-12 Mart tarihleri arasında katılım yapacaktık. Kulübümüz sadece uçak biletlerine destek bulduğu; geri kalan katılım bedelleri çok yüksek tuttuğu için EuroCup 3 müsabakalarına katılımdan çekilmeye karar vermiştir.

Ülkemizin başına gelen deprem felaketi ve olması gerektiği gibi tüm yardımların o bölgeye aktarıldığı için bu yüksek meblağı hiçbir resmî ve özel kuruluştan talep etmemiz bu zamanda bize yakışmayacaktır.

Bu yüzden bu üzücü karara gerek duymuş bulunmaktayız.Tüm taraftar ve kamuoyuna duyurulur.” denildi.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz