Bir Takımdan DAHA FAZLASI

TSK Engelli Gençleri Basketbolumuza Kazandırıyor.


 Kahraman Malul Gazilerimizin ruhsal ve bedensel rehabilitasyonlarını ve yaşam boyu devamlı bakımlarını sağlamak amacıyla tesis ettirilen TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi 21 Nisan 2000 tarihinde hizmete açıldı.

İlk etapta gazilerden oluşan TSK Reh.Merkezi Engelliler Spor Kulübü,bir çok branşta engellileri spora kazandırdı.

16 takımlı Süper Ligde mücadele eden takım ;alt liglerde bir çok başarıya imza atmış,şampiyonluklar yaşamış,başarılı sporcular yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir.

TSK Reh.Merkezi Engelliler Spor Kulübü’nde uzun yıllar basketbol oynamış kendisi de gazi olan Zafer GÜNEŞ antrenörlüğünde Genç engelli takımı ile çalışmalarına devam ediliyor.Genç Engelli takımında,engelli gençleri ilk önce hayata rehabilite ettikten sonra tekerlekli sandalye basketbol camiasına kazandırılacağı da aşikar.

Başantrenör Gazi Taner ERTAY ve  Genç Milli Takımda Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda  büyük başarılara imza atan Kemal OKUR Hoca ile Milli takımda da uzun yıllar yer almış Selim DEMİRDAĞ’da hem Süper Ligde takıma başarı kazandırmayı hedeflerken ,gazilerimze ve engelli gençleri de çalışmalar doğrultusunda takıma eklemleyeceklerdir.

ACG
Coordinator

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın