Avrupa’da Ülkemizden İzler

Avrupa Liglerinde Şampiyon olan takımlarda Türkiye etkisi.

ALMANYA

VAHİD GHOLOMAZAD (RSB THURINGIA BULLS)

Ülkemizde Beşiktaş,Engelli Yıldızlar ve Şanlıurfa BŞB formalarını giymiş İran Uyruklu Vahid Gholomazad,Alman ekibi RSB THURINGIA BULLS ile Almanya Lig Şampiyonu oldu.Avrupa Kupasında ise Şampiyonlar Ligi(Champions Cup)finalinde kaybederek Avrupa’da 2’inci oldular.

İSPANYA

Mateusz FILIPSKI&Alejandro ZARZUELA(BSR AMIAB ALBACETE)

Galatasaray Tunç Holding formasıyla 6 Süper Şampiyonluğu,2 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu,1 Andre Vergauwen Kupası Şampiyonluğu,1 EuroLeague 1 Şampiyonluğu ve 2 Kıtalararası Kitakyushu Şampiyonlar Kupası kazanan ve Türk vatandaşlığı olarak adını Mete SARI olarak değiştiren Polonya uyruklu Mateusz FILIPSKI ile 2014-2015 sezonunda Galatasaray Tunç Holding forması giyen ve Süper Lig şampiyonluğu yaşayan İspanyol Milli Takım oyuncusu Alejandro ZARZUELA ,İspanyol takımı BSR AMIAB ALBACETE ile sezona damga vurdular.

Avrupa’nın 1 Numaralı Kupası olan Şampiyonlar Ligi(Champions Cup)’da şampiyon olan İspanyol ekibi,Ligde de Şampiyonluğu elde etti.Ayrıca İspanya Süper Kupası’nı da müzesine götürdü.İspanya Kral Kupası’nda ise final oynadılar.

İTALYA

ÖZCAN GEMİ(Deco Metalferro Amicacci Abruzzo)

Özcan GEMİ’nin antrenörlüğünü yaptığı Deco Metalferro Amicacci Abruzzo,İtalya Süper Kupasını ve İtalya Lig Şampiyonluğunu kazandı.Ayrıca Fenerbahçe Göksel Çelik’in şampiyon olduğu Avrupa’nın 3 numaralı kupası olan EuroCUP-2’te final oynama başarısı gösterdi.

FRANSA

RIDA MAATAOUI(Hornets Le Cannet)

Ülkemizde Yalova OSK ile Engelli Yıldızlar takımlarının formasını giymiş Fas Milli Takım oyuncusu RIDA MAATAOUI,Fransa’da Hornets Le Cannet lig şampiyonluğunu elde etti.

AVUSTURYA

MEHMET HAYIRLI&YAKUT DOĞAN(COLOPLAST SITTING BULLS)

Avusturya Milli Takımında forma giyen Türk asıllı Mehmet HAYIRLI ve Yakut DOĞAN,Avusturya Lig Şampiyonluğunu COLOPLAST SITTING BULLS takımı ile kazandı.

BOSNA-HERSEK

VLADO SVRAKA(KKI VRBAS)

Bir dönem Yalova OSK forması giymiş Bosna Hersek Uyruklu Vlado SVRAKA,Bosna Hersek Lig ve Federasyon Kupasını takımı KKI VRBAS ile kazanarak sezonu çifte kupa ile kapadı.

YUNANİSTAN

Yunanistan’da G.S. DODEKANISOS takımı formasını başarılı bir şekilde giyen ÖMER GÜRKAN,takımı ile birlikte Yunan Federasyon Kupası’nda finale yükselirken,ligde de Dörtlü Final maçları(FİNAL-4)oynayacak.Temsilcimiz sezonu çifte kupa ile kapatabilir.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz