Yavaş Arpak Yavaş

Bir Tekerlekli Sandalye Basketbol Emekçisi,kupa kolleksiyoneri,kimlikte Mehmet ARPAK ya da Camiamızda bilinen ismiyle ARPAK.


Kariyerine İstanbul Engelli Yıldızlar Spor Kulübü ile başlayan daha sonra Beşiktaş takımına transfer oldu.

Kariyerinde önemli yer alan Beşiktaş takımından ayrıldıktan sonra Saran Anadolu Yakası’na transfer olan ARPAK,bu takımda Yenilmez Armada olan G.Saray takımını mağlup etme başarısı gösteren ilk Türk takımının önemli bir parçası olarak yer aldı.

Kırklareli takımı ile Süper Ligin kıyısından dönen ARPAK,Ordu takımı ile bu arzusuna ulaşarak Süper Lige çıkan takımda skor yükünü çeken isimlerden biri olarak dikkat çekti.

Ordu takımından sonra Güneydoğu’nun güzide takımalrından Ceylanpınar’a transfer olan ARPAK ,İlk sezonda takımını 1.Lige .ıkarttı.2.sezonda ise A ve B grubu olarak ayrılan 1.Ligde takımını kendi grubunda Play-Off Grubuna taşıdı ve burada takımı 4.olarak Süper Lige son anda kalamadı.

2015-2016 Sezonunda İse Kayseri Melikgazi Belediyesi ile anlaşan ARPAK,takımının sayı yükünü çeken isimlerden biri oldu ve Süper Lige yeniden bir takımı taşımayı başardı.

Kariyerinde 4 defa Süper Lig, 2 defa 1. Lig ve 2 defa da Bölgesel Lig şampiyonluğu bulunan usta bilek,bir çok takımla da birüst lige çıkma başarısı gösterdi.

Dış görünüşü itibariyle ”AĞIR”olarak adlandırılan ARPAK ,saha içinde ortaya koyduğu performansla en güzel cevabı kendini eleştirenlere veriyor.

Zamanın ve şartlarının çok kırılgan olduğu şu dönemde ARPAK’ın takımına sağlayacağı katkı aşikar.Başarıların daim olması ile.

Hız kesmeden Basketbola devam.

YAVAŞ ARPAK,YAVAŞ..Birazda başka isimler başarı kazansın 🙂

ACG
Coordinator

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın