U23UWBC TAHMİNCİ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Engelsizbasket takipcilerine yeni sunulan ve Gençler Dünya Şampiyonasında testleri ve uygulaması yapılan TAHMİNCİ oyununun kazananı belli oldu.

38 maç üzerinden oynatılan Kim Kazanır – TAHMİNCİ oyunu toplamda 196 katılımcı ile iyi bir başlangıç yaptı.

Doğru tahminin 2, yanlış tahminin 1, hiç yapılmayan tahminin 0 ile puanlandığı yarışmacılar, oynadıkları maç ve yaptıkları tahmin kadar puan alarak sıralamaya girdi.

Asıl Hedefi Türkiye ligleleri olan uygulamanın ilk Şampiyonu,

36 Tahminde 32 doğru cevap vererek %89 başarı oranıyla 68 puan alan Kerim GÖKPUR oldu.

37 maçta 28 doğru tahmin ve 65 puan alan Recep Okşaş yarışmanın 2.si olurken,

36 maçta 28 doğru tahmin ve 64 puanla Mehmet Çetingöz 3.lük kürsüsünde yerini aldı.

Yarışmayı kazanan takipcimize, başarısından ve yarışma hatırına basketbolun çok sevilen isimlerinden Kaan Kural‘dan – Hastasıyım Bu Oyunun adlı kitabını hediye ediyoruz. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

.gücümüz basketbol.

Hastasıyım Bu Oyunun – KAAN KURAL

1996-97 sezonu öncesi takıma katılan Scott Burrell o zamana kadar yetenekli ama vasatı aşamayan bir oyuncuydu. Sezon öncesi kampını bir de onun ağzından dinleyelim:sezon öncesi kamplarında yazılı olmayan bir kural vardır. Herkes üç aylık tatilden geldiği için iki gün boyunca çok iyi çalışır, üçüncüsünde ise biraz aktif dinlenme yaşanır. Bu her takımda böyledir. Ya da ben öyle sanıyordum. İlk iki gün ben de çok iyi çalıştım ve 3. gün alışkanlıktan olsa gerekişleri biraz ağırdan alıyordum. Tek potada 3’e 3 oynuyoruz. Ben Michael Jordan’ı tutuyorum. Bir pozisyonda topu aldı, sağa feyk verip sol taraftan bir şut attı. Hemen ardından bir sonraki hücumda basit bir dripling numarası ile yanımdan geçip turnike attı. Üçüncü pozisyonda ise tam şuta kalkacak gibi yaptı, ben hamlemi yapınca da sağdan süzüldü gitti. Aslında tam kapasite savunsam bile kendisini durdurabileceğimi sanmıyordum ama dediğim gibi biraz ağırdan alıyordum. Yanımdan geçtikten sonra arkamı dönüp ne yapacağına bakmak istedim. Döndüğüm anda ise suratımda bir top patladı.Michael “Eğer eğlenmek istiyorsan Disneyland’e git. Biz burada çalışıyoruz” diye bağırdı ve fırlattığı topu alıp tekrar oyuna döndü.

ACG
Coordinator

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın