Takımlarımızın Avrupa’daki Rakipleri Belli Oldu

Avrupa Kupalarında Mücadele Edecek Temsilcilerimiz

Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Avrupa Bölgesi(IWBF-Europe)tarafından 2023 yılı Kulüpler Avrupa Kupalarına katılacak takımlar ile ev sahipleri açıklandı.

8 takımımız Avrupa Kupalarında bu sezon mücadele edecek.

CHAMPIONS CUP GRUP AŞAMASI(2-5 ŞUBAT 2022)

G.Saray Tunç Holding,Champions Cup A grubunda yer alıyor.Grup Maçları İspanya’da oynanacak.Temsilcimizin rakipleri ev sahibi İspanyol Bidaideak Bilbao BSR,İtalyan Deco Metalferro Amicacci Abruzzo,Fransa’dan Hornets Le Cannet ve İngiltere’den Manchester Revolution.

TSK Reh.Merkezi ESK,Champions Cup B grubunda yer alıyor.Grup Maçları İspanya’da oynanacak.Temsilcimizin rakipleri ev sahibi Econy Gran Canaria,İsrail’den Ilan Spwak Ramat Gan,İtalya’dan GSD Porto Torres ve Almanya’dan BG-Baskets Hamburg.

EUROCUP 2 GRUP AŞAMASI (9-12 MART 2022)

İzmir Büyükşehir Belediyespor,Eurocup 2 A grubunda yer alacak ve turnuvaya ev sahipliğini üstlenecek.

Fenerbahçe Göksel Çelik,İzmir BŞB ile birlikte A grubunda yer alıyor.Temsilcilerimizin diğer rakipleri Fransa’dan Meylan Grenoble Handibasket ve Handi Sud Basket Marseille.Polonya’dan ise KS PACTUM Scyzory Kielce grupta 2 Türk ve 2 Fransız takımıyla mücadele edecek.

Gazişehir G.Antep FK,EuroCup 2 B Grubunda mücadele edecek.Grup Maçları Fransa’da oynanacak.Temsilcimizin rakipleri ev sahibi Toulouse IC,İsrail’den Beit-Halochem Tel Aviv,Avusturya’dan RBB FlinkStones Graz ve Fransız Hyeres Handi Basket.

EUROCUP 3 ÖNELEME GRUP AŞAMASI(9-12 MART)

Karabük Demir Kartal,EuroCup 3 öneleme A Grubunda mücadele edecek.Grup Maçları İtalya’da oynanacak.Temsilcimizin rakipleri ev sahibi P.D.M. Treviso,Yunanistan’dan Megas Alexandros ’94,Fransa’dan Leopards de Guyenne Bordeaux ve Polonya’dan Konińskie Stowarzyszenie Sportowe Mustang.

KKTC Vakıflar İdaresi,EuroCup 3 öneleme C grubunda mücadele edecek.Grup Maçları İtalya’da oynanacak.Temsilcimizin rakipleri ev sahibi Dinamo Lab Banco Di Sardegna Sassairi,bir diğer İtalyan rakibi ASD Regio Calabria BIC,Fransa’dan LUC Lille Handibasket ve Belçika’dan Zedelgem Lions

EUROCUP 3 FİNAL AŞAMASI(27-30 NİSAN)

Eurocup 3 Final aşaması Yalova’da Yalova OSK ev sahipliğinde 27-30 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak.

TAKIMLARIMIZ VE KATILACAĞI TURNUVALAR

CHAMPIONS CUP GRUPLAR:G.Saray Tunç Holding ve TSK Reh.Merkezi

EUROCUP 2 GRUPLARzmir BŞB,Fenerbahçe Göksel Çelik ve Gazişehir G.Antep

EUROCUP 3 GRUPLAR:Karabük Demir Kartal ve KKTC Vakıflar İdaresi

EUROCUP 3 FİNALLER:Yalova OSK

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz