Şampiyonluk Yaşayan Yabancı Sporcular.

 İLK YABANCI ŞAMPİYON

Ülkemize gelen ilk yabancı oyunculardan biri olan PETR TUCEK,Saha içi başarılarının yanında saha dışında da göstermiş olduğu mütevazi kişilik ile bir çok sporcuya örnek olmuş ,basketbolunun yaşayan efsanelerinden biri olarak tarihe geçmiştir.

2006-2007 yılında G.Saray takımına Almanya’nın Rollis Zwickau takımından transfer olan Çek Yıldız  ayrıldığı 2010-211 sezonunun sonunu kadar  Galatasaray forması altında  üst üste 5 Süper Lig şampiyonluğuna ulaştı.

 EN FAZLA ŞAMPİYONLUK YAŞAYAN YABANCI

2008-2009 sezonunda Galatasaray’a transfer olan MATTHEW DAVID SCOTT ,sarı kırmızılı forma ile üst üste 7 kez şampiyonluk yaşadı.ABD’li milli sporcu Süper Lig’de en fazla şampiyonluk yaşayan yabancı uyruklu oyuncudur.

6 ŞAMPİYON YAŞAYAN SPORCU

2010-2011 sezonunda Galatasaray’a imza atan Mateusz FILIPSKI ,sarı kırmızı takımda forma giydiği sezonlarda 5’i üst üste olmak üzere 6 şampiyonluk yaşamıştı.Türk vatandaşlığına bulunan isim Mete SARI olarak ligde forma giymişti.

5 ŞAMPİYON SAHİBİ TÜRK SOYADLI 

2011-2012 sezonunda sarı kırmızı kulüple anlaşan Polonyalı Piotr Luszynski,4’ü üst üste olmak üzere 5 şampiyonluk yaşadı.Türk vatandaşlığı bulunan sporcu Mehmet TÜRK adıyla parkede ter dökmüştü.

ACG
Coordinator

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın