Süper 8.Hafta Enleri

A ve B Gruplarında Haftanın Panoraması

A Grubunda zirvede yer alan Galatasaray ,evinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’u ağırladı.

Müsabakadan 84-50 galip ayrılan sarı kırmızılılar,ligde oynadığı 8’inci maçını da kazanarak namağlup liderlik koltuğundaki yerini korudu.Müsabakada Galatasaray adına 23 sayı atan Mohammadhassan Sayari en skorer isim oldu.

GAZİŞEHİR’DEN ZİRVE TAKİBİNE DEVAM

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Gazişehir Gaziantep takımı,grubun güçlü takımlarından Tosyalı İskenderun takımı ile karşı karşıya geldi.

Rakibi karşısında parkeden 81-63 galip ayrılan Gaziantep temsilcisi ,ligdeki 7’inci maçında 6’ıncı galibiyetine uzandı.

Maçın en skorer ismi 25 sayı ile Mustafa Muhittinoğlu oldu.Özgür Gürbulak 18 sayı,Bülent Yılmaz 17 sayı,Samet Toptaş ise 12 sayı ile çift hanede galibiyete katkıda bulundular.Tosyalı İskenderun takımının en skorer ismi 24 sayı ile İmam Bagzadehfard oldu.Hasan Efetürk 21 sayı ve Murathan Atik ise 12 sayı ile çift hanede skor üretmelerine rağmen mağlubiyeti önleyemedi.

Şanlıurfa ilini Süper Ligde temsil eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor takımı Karabük Demir Kartal takımı ile karşılaştı.

Başa baş geçen müsabakada ,ikinci yarıda ağırlığını koyan Şanlıurfa BŞB takımı 61-52 parkeden galip ayrılarak üst üste 3’üncü galibiyetini elde etti ve toplamda 4 galibiyetle 4’uncu sıraya yükseldi.

Şanlıurfa BŞB takımında Mehmet Çetingöz attığı 28 sayı ile takımın en skorer ismi oldu.Aliakbar Ebrahimi 13 sayı ve Fouad El Moussati ise 12 sayı ile çift hanede galibiyete katkıda bulundu.Konuk takımda ise Ahmet Yamaç 30 sayı ile maçın en skorer ismi oldu.Murat Arslanoğlu ise 10 sayı üretti.

A Grubunda alt sıralardan kurtulmak isteyen Yalova OSK,ligde galibiyet hasreti yaşayan ve ilk galibiyetini almak isteyen Muş BESK takımlarının mücadelesi nefesleri kesti.3’üncü çeyreği 46-44 önde kapatan Yalova OSK,son periyottaki savunması ile parkeden 62-53 galip geldi ve 2’inci galibiyetine uzandı,Muş BESK ise galibiyet hasretini sonraki haftalara bıraktı.

BAY GEÇEN TAKIM

İZMİR BŞB takımı haftayı maç oynamadan bay geçti.

B Grubunda namağlup zirvede yer alan Fenerbahçe Göksel Çelik,İstanbul derbisinde Bağcılar Belediyesi’ni konuk etti.Rakibi karşında parkeden 71-33 galip ayrılarak ligdeki 7’inci maçından 7’inci galibiyetini alarak namağlup yoluna devam etti.

Sarı lacivertli ekipte İbrahim Yavuz 19 sayı ile öne çıkarken Uğur Toprak 14 sayı ve Ahmet Efetürk ise 11 sayı ile galibiyete katkıda bulundu.

Evinde rakipleri karşısında üstün bir oyun sergileyen TSK Rehabilitasyon Merkezi ESK,bu hafta KKTC Vakıflar İdaresi’ni ağırladı.

Rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koyan TSK Reh.Merkezi parkeden 82-55 galip ayrıldı.Ligde Beşiktaş’a deplasmanda mağlup olduktan sonra üst üste 3.galibiyetini alan Ankara ekibi ligde 6 maçtan 4 galibiyet çıkararak puan cetvelinde 3.sıraya kadar yükseldi.

TSK Reh.Merkezi’nde Ömer IŞIK 40 sayı ile maçın en skorer ismi oldu.Cihan Savaş 11 sayı ve Özgenç Güngör ise 10 sayı ile galibiyete katkıda bulundu .KKTC Vakıflar İdaresi takımında Murat EKŞİ 27 sayı ile takımının en skorer ismi oldu.Vedat KÜÇÜKYILMAZ ise 11 sayı ile maçı tamamladı.

Ligde 7.haftaya kadar galibiyeti bulunmayan Pendik Belediyesi ESK,evinde Play-off hesapları yapan Ordu Büyükşehir Belediyespor’u ağırladı.

İlk çeyreği 10-10 biten maçın ilk yarısını ev sahibi 25-19 önde girdi.3’üncü çeyrekte üstünlük 36-34 ile Ordu BŞB lehine sonuçlandı.Son çeyrekte ise daha az hata yapan ev sahibi Pendik Belediyesi ESK mücadeleden 59-48 galip ayrıldı ve ligdeki ilk galibiyetini almış oldu.

BAY GEÇENLER

Beşiktaş ve Bursa BŞB takımları haftayı maç oynamadan bay geçtiler.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz