Saygılı Avrupa

Avrupa Liglerinde Hafta Oynanan Maçlardan Önce Saygı Duruşları Yapıldı.

İSPANYA

İspanya Fiziksel Engelliler Spor Federasyonu(FEDDF)aldığı karar neticesinde; İspanya Tekerlekli Sandalye Basketbol Liglerinde Hafta sonu oynananacak maçlarda önce ülkemizde ve Suriye’de meydana gelen deprem sonucu hayatını kaybeden onbinlerce kişi için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

FRANSA

Fransa Engelli Sporları Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Komisyonu tarafından alınan kararla Fransa’da oynanan hafta sonu maçlarından önce saygı duruşunda bulunuldu.

İTALYA

İtalya Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu(FIPIC) Hafta sonu Serie-A’da oynanan çeyrek final eşleşmeleri ve Play-Out maçları öncesi depremde vefat edenler için saygı duruşunda bulunuldu.

ALMANYA

Almanya’da temsilcilerimizden Uğur TOPRAK ve Kaan Kemal ŞAFAK’ın formasını giydiği RHINE RIVERS RHINOS,salonunda oynadığı Hannover UNITED maçından elde ettiği bilet hasılatını deprem bölgesine gönderme kararı aldı ve toplamda 2776 Euroluk yardım toplandı.

Antrenörlüğünü Erdinç KILIÇ’ın yaptığı kadrosunda Mustafa KORKMAZ,Bulut KODAL ve Umut AKBAY’ın bulunduğu RBC Köln 99ers takımı da destek için deprem yardımı topladı.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz