POZİTİF DÜŞÜNCE

POZİTİF DÜŞÜNCE

Yaşama ve hayata dair güzel cümlelerde buluşmak üzere hepinize merhabalar…🤗🤗🤗
Bu haftaki yazımda sizlere POZİTİF DÜŞÜNCEDEN bahsedeceğim.

Pozitif düşünme ;olaylara ve durumlara daha aydınlık bir yerden bakma ve insanları daha yapıcı ,daha yaratıcı hale getiren bir durumdur.
İyi oluş hali, mutluluk hali, pek çok olumlu duygu ile ilişkilidir.
İyi oluş hali aslında; davranışlara, düşüncelere, duygulara ve tutumlara yansıyan bir kavramdır..

İnsanların geleceklerine karşı pozitif beklentilere sahip olması , onların fiziksel ve ruhsal sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. İnsanlar sorunlarla karşılaştıklarında problem çözücü bir şekilde ilerlerler.. Sorunu çözmek adına planlar yaparlar.. pozitif düşünme insanların kendilerine olan güvenlerinin artmasına ,iş ,spor ,sosyal uyum gibi pek çok konuda sahip oldukları durumlara olumlu katkı sağladığını göstermektedir.
Pozitif düşünce ,insanların karşılaştıkları olaylar karşısında ,kontrol sahibi olabileceklerine ve inanmalarına fayda sağlamaktadır…

Kararlılık ve kabul insanların içsel potansiyellerini artırarak tüm duygu ve düşünceleri ile birlikte kendilerine bir bütün olarak kabul etmelerini hedefler …Bu noktada o an yaşanılan negatif duygu ve düşünceler göz ardı edilmez, aksine onlar için kendi içimizde bir yer açar yüzleşir ve hayatımıza farkındalık ile devam eder, pozitif çözüm sağlarız………

Pozitif düşünce bizlere, başarının önündeki engelleri kaldırmamıza ve kendi geleceğimizi kendi elimize almamıza yardımcı olur.
Unutmayın ;içsel duygularımızla temasa geçersek ,olumsuz düşüncelerimizi yok edebiliriz…
OLUMLU DÜŞÜN HAYATINI DEĞİŞTİR….🤗🤗🤗

KEYİFLE KALIN HOŞÇAKALIN…

Zeliha Karagöl
Köşe Yazarı
Latest posts by Zeliha Karagöl (see all)

Zeliha Karagöl

TSB Antrenörü Uzm.Yaşam & Eğitim Koçu Uzm.Evlilik& İlişki Koçu Pozitif Psk.Uzm. Mindfulness Uzm. NLP Uzm.

Bunları da sevebilirsiniz