Paris Yolcuları Belli Oluyor

2024 Paralimpik Oyunlarına Katılacak Ülkeler Şekilleniyor.

29 Ağustos-8 Eylül 2024 tarihleri arasında ,2024 Paralimpik Oyunları Tekerlekli Sandalye Basketbol branşında müsabakalar oynanacak.

Fransa’nın Başkenti Paris’in ev sahipliğini yapacağı şampiyonaya Erkeklerde 8 ülke takımı kadınlarda da 8 ülke takımı katılacak.

Erkeklerde Avrupa Kıtasından Avrupa Şampiyonu BÜYÜK BRİTANYA ve Avrupa Şampiyonası Finalisti İSPANYA;Amerika Kıtasından Kıta Şampiyonu ABD ve Asya-okyanusya Bölgesi şampiyonu AVUSTRALYA.

Kadınlarda Avrupa Kıtasından Kıta Şampiyonu HOLLANDA ve kıta şampiyonası finalisti BÜYÜK BRİTANYA;Amerika Kıtasından Kıta Şampiyonu ABD ve Asya-okyanusya Bölgesi şampiyonu ÇİN.

REPRESAJ TURNUVASINA KATILACAK ÜLKELER

Erkeklerde ve Kadınlarda 4 ülke takımı oyunlara katılım hakkı kazanırken,geriye kalan 4 kota için ülkelere represaj turnuvasında mücadele edecekler.

ERKEKLER

Represaj Turnuvasında Erkeklerde 8 ülke takımı, Fransa’nın Antibes kentinde 12-15 Nisan 2024 tarihleri arasında mücadele edecek ve ilk 4 sıra Paralimpik oyunlarına katılma hakkı kazanacak.

A Grubu KANADA,İRAN,FRANSA ve HOLLANDA,

B Grubu KOLOMBİYA,ALMANYA,FAS ve İTALYA .

KADINLAR

Represaj Turnuvasında Kadınlarda 8 ülke takımı, Japonya’nın OSAKA kentinde 17-20 Nisan 2024 tarihleri arasında mücadele edecek ve ilk 4 sıra Paralimpik oyunlarına katılma hakkı kazanacak.

A Grubu ALMANYA,TAYLAND,AVUSTRALYA ve CEZAYİR.

B Grubu İSPANYA,FRANSA,KANADA ve JAPONYA.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın