Kupalarda Bizim Yabancılar

Ülkemizde Forma Giymiş Yabancı Uyruklu Sporcular Avrupa Kupalarında Mücadele etti.

CHAMPIONS CUP ÇEYREK FİNAL ETABI

VAHİD GHOLOMAZAD (RSB THURINGIA BULLS)

Ülkemizde Beşiktaş,Engelli Yıldızlar ve Şanlıurfa BŞB formalarını giymiş İran Uyruklu Vahid Gholomazad,Champions Cup Çeyrek Final etabında Alman ekibi RSB THURINGIA BULLS ile mücadele etti.

Takımı ile 3 maç oynayan Vahid,43 sayı(14,3 sayı ortalAması)22 ribaunt(7,3 ribaunt ortalaması)10 asist(3,3 asist ortalaması)istatistiklerine ulaştı.3 maçını da kazanan Alman ekibi Champions Cup Dörtlü Finaline( FİNAL 4)kalmayı başardı.

Mateusz FILIPSKI(BSR AMIAB ALBACETE)

Galatasaray Tunç Holding formasıyla 6 Süper Şampiyonluğu,2 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu,1 Andre Vergauwen Kupası Şampiyonluğu,1 EuroLeague 1 Şampiyonluğu ve 2 Kıtalararası Kitakyushu Şampiyonlar Kupası kazanan ve Türk vatandaşlığı olarak adını Mete SARI olarak değiştiren Polonya uyruklu Mateusz FILIPSKI,eski takımıyla aynı grupta mücadele etti.

Takımı ile çıktığı 3 maçta 71 sayı(23,6 sayı ortalaması)16 ribaunt( 5,3 ribaunt ortalaması) ve 13 asist(4,3 asist ortalaması)istatistiklerini elde eden FİLİPSKİ,İspanyol BSR AMIAB ALBACETE ile 3 galibiyet alarak Champions Cup Dörtlü Finaline( FİNAL 4)kalmayı başardı.

Gösterdiği performansla Champions Cup Çeyrek Final Etabı B Grubunun en iyi 5’ine (ALL STAR TEAM )seçilme başarısı gösterdi.
Alejandro ZARZUELA (BSR AMIAB ALBACETE)

2014-2015 sezonunda Galatasaray Tunç Holding forması giyen ve Süper Lig şampiyonluğu yaşayan İspanyol Milli Takım oyuncusu Alejandro ZARZUELA ,eski takımına karşı Champions Cup Çeyrek Final Etabı B Grubununda BSR Amiab Albacete formasıyla mücadele etti.

Takımı ile çıktığı 3 maçta 49 sayı(16,3 sayı ortalaması)18 ribaunt( 6 ribaunt ortalaması) ve 3 asist(1 asist ortalaması)istatistiklerini elde eden ZARZUELA,İspanyol BSR AMIAB ALBACETE ile 3 galibiyet alarak Champions Cup Dörtlü Finaline( FİNAL 4)kalmayı başardı.

EUROCUP 1 ÖN ELEME GRUPLARI

DOTAN MEISHAR (Beit Halochem Haifa)

2009-2010 sezonunda Galatasaray Tunç Holding ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayan İsrail uyruklu Dotan MEISHAR,EuroCup 1 Ön Eleme A grubunda İsrail’den Beit Halochem Haifa ile mücadele etti.

Takımı ile çıktığı 4 maçtan 3 galibiyet elden eden İsrailli oyuncusu EuroCup 1 Ön Eleme A grubunu 2.sırada bitirerek EuroCup 2 Final etabına kalma başarısı gösterdi.

Dotan 4 maçta 70 sayı(17,5 sayı ortalaması),37 ribaunt( 9,3 ribaunt ortalaması)ve 17 asist(4,3 asist ortalaması)istatistiklerine ulaştı.


Vlado ŠVRAKA (KKI VRBAS)

HDI Sigorta Yalova OSK formasıyla bir dönem mücadele eden Boşnak Vlado SVRAKA ,EuroCup 1 Ön Eleme B Grubunda Bosna Hersek’ten ev sahibi KKI VRBAS takımında yer aldı.

Takımıyla oynadığı 4 maçta 76 sayı(19 sayı ortalaması) 38 ribaunt(9,5 ribaunt ortalaması) ve 24 asist (6 asist) istatistiklerini kaydetti.

Takımı 4 maçta 1 galibiyet alarak grubunu 4’üncü bitirdi ve kupadan elendi.

EUROCUP 2 ÖN ELEME GRUPLARI

*Soufyane MEHIAOUI(Hurricane 92” – CVH Gennevilliers)

Galatasaray Tunç Holding formasıyla 2 Süper Lig,2 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu,1 Kıtalararası Kitakyushu Şampiyonlar Kupası kazanan Cezayir asıllı Fransız Milli Takım oyuncusu Soufyane MEHIAOUI ,EuroCup 2 Ön Eleme B grubunda Fransız Hurricane 92” – CVH Gennevilliers takımı ile boy gösterdi.

Takımı ile çıktığı 4 maçtan 3 galibiyet alan Fransız takımı grubu 2’inci sırada bitirerek EuroCup 3 Final etabında mücadele etme hakkı kazandı.

Soufyane MEHIAOUI 4 maçta 120 sayı(30 sayı ortalaması)25 ribaunt (6,3 ribaunt ortalaması) ve 39 asist (9,8 asist ortalaması)istatistiklerine ulaştı.

Elde ettiği önemli istatistiklerle EuroCup 2 B Ön Eleme Grubunun en iyi 5’ine seçildi.(ALL STAR TEAM)

**Ramo REKANOVIĆ(RBB FlinkStones Graz)

HDI Sigorta Yalova OSK formasıyla bir dönem mücadele eden Bosna Hersek Milli Takımı oyuncusu Ramo REKANOVIĆ,EuroCup 2 Ön Eleme B Grubunda Avusturya takımı RBB FlinkStones Graz ile yer aldı.

Oynadığı 4 maçta 57 sayı(14,3 sayı ortalaması) 10 ribaunt(2,5 ribaunt ortalaması) 3 asist(0,8 asist ortalaması)istatistiklerine ulaştı.

Takımı 4 maçta galibiyet alamayarak kupadan elendi.

EUROCUP 3 ÖN ELEME GRUPLARI

Robin POGGENWISCH(Dinamo Lab Banco Di Sardegna)

Ülkemizde Galatasaray Tunç Holding forması giymiş Hollanda Milli Takım oyuncusu Robin POGGENWISCH,EuroCup 3 Ön Eleme C Grubunda İtalyan Dinamo Lab Banco Di Sardegna takımı ile yer aldı.

Dinamo Lab Banco Di Sardegna takımı oynadığı 4 maçı da kazanarak lider olarak EuroCup 3 Final Etabına kaldı.

Robin 3 maçta görev alırken; 18 sayı(6 sayı ortalaması)7 ribaunt( 2,3 ribaunt ortalaması)ve 27 asist(9 asist ortalaması) istatistiklerine ulaştı.

Fadi ALDEEB& CLIFFORD FISHER (LUC Lille Handibasket)

Denizli Pamukkale Belediyesi takımınında oynadıktan sonra yurt dışına transfer olan Filistin uyruklu Fadi ALDEEB, EuroCup 3 Ön Eleme Grubunda Fransız LUC Lille Handibasket takımıyla mücadele etti.

Oynadığı 4 maçtan 2 galibiyet alan Fransız takımı grubu 3’üncü bitirdi ve elendi.

Fadi ,11 sayı 20 ribaunt ve 3 asist ile turnuvayı bitirdi.

Takımın antrenörlüğünü ise Galatasray ve Yalova OSK takımlarında bir dönem yer almış ABDli Clifford FISHER yaptı.

Zakarya SALMI (REGGIO BIC CADI Service)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Süper Ligde forma giymiş Cezayir uyruklu Zakarya SALMI, EuroCup 3 Ön Eleme C Grubunda İtalyan REGGIO BIC CADI Service takımıyla Avrupa kupalarında boy gösterdi.

4 maçta 2 galibiyet alarak grubunu 2’inci sırada bitiren İtalyan ekibi kupalara veda etti.

Zakarya 4 maçta 66 sayı (16,5 sayı ortalaması ) ,31 ribaunt,(7,8 ribaunt ortalaması) 5 asist(1,3 asist ortalaması) ile turnuvayı tamamladı.

Iman BAGZADEHFARD ( Megas Alexandros ’94 )

Geçen sezon Süper Lig ekiplerinden Pendik Belediyesi ESK takımında forma giyen İran Uyruklu Iman BAGZADEHFARD ,Yunanistan ekiplerinden Megas Alexandros ’94 EuroCup 3 Ön Eleme A Grubunda yer aldı.

İman,3 maçta 63 sayı(21 sayı ortalaması) 31 ribaunt(10,3 ribaunt ortalaması) ve 6 asist(2 asist ortalaması) ile takımın göze çarpan en önemli ismi oldu.

Yunan ekibi 3 maçta galibiyet alamadan kupaya veda etti.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz