Komşuda Türk Rüzgarı Esecek

Yunanistan’da Ülkemizden Oyuncular Forma Giyecek.

Galatasaray forması tekerlekli sandalye basketboluna adım atan Ömer GÜRKAN,sarı kırmızılı forma ile Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı.

Ligimizde AYBESK,Yalova Osk,Bağcılar Belediyesi,Balıkesir BŞB formalarını da giymiş Ömer,Avrupa’da İspanya’da CLUB AMFIV takımında da ter döktü.

2020 yılında Yunanistan’ın  Rodos temsilcisi DODEKANISOS WBC imza atan sporcu, bu sezon Atina temsilcisi AEK Athens transfer oldu ve Atina takımının başarısı için mücadele verecek.

Bağcılar Belediyesi ile spora başlayan Serhat ÖZBUDAK,1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımı ile Süper Lig ve EuroLeague-3 şampiyonluğu yaşadı.

Ligimizde Kardemir Karabük,Yalova OSK ve Galatasaray formalarını da giyen Serhat,yeni sezonda Yunanistan’da Ömer GÜRKAN’ın da formasını giyeceği AEK ATHENS takımına transfer oldu.

K.Ç.Dostluk ile basketbola başlayan Rıdvan UÇAŞ,yeni sezonda Yunanistan’ın MEGAS ALEXANDROS 1994 takımında mücadele edecek.

Süper Ligde 1453 ESK forması giymiş Rıdvan ,Bölgesel Lig ve 1.Lig şampiyonlukları yaşamış;2,5 klasifikasyon puanına sahip başarılı bir sporcu olarak göze çarpıyor.Basketbol tarihimizde ise kardeşleri Furkan ve Doğukan ile aynı takımda forma giyerek bir ilke de imza atmışlardı.

Engelli Yıldızlar takımı ile tekerlekli sandalye basketbol sporuna başlayan Oğuzhan ETİ,yeni sezonda Yunanistan takımlarından Gümülcine temsilcisi IRODIKOS BT takımında forma giyecek.

Elig Avukatlık Engelli Yıldızlar ile 2016-2017 sezonunda Süper Lig 3’üncülüğü yaşayan sporcu:2018-2018 sezonunda 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımı ile Süper Lig ve EuroLeague-3 şampiyonluğu yaşayan Oğuzhan;Pendik Belediyesi,Tuzla Belediyesi ve en son Süper Ligde Balıkesir BŞB takımlarının formasını giymişti.

Cezayir Uyruklu Amine BENTAYEB,ülkemizde Bağcılar Belediyesi ile bir kaç sezondur Süper Ligde ter döküyordu.

Bu sezon Yunanistan takımlarından A.O.KAVALA WBC takımına transfer olan ve Emin olarak anılan sporcu 1 klasifikasyon puanına sahip.

TÜRK ANTRENÖR ŞAMPİYON YAPMIŞTI

2019 Yılında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen C Division Avrupa Şampiyonası’nda Yunanistan Milli takımının başında yer alan Kamuran ÖZDEMİR,takımını şampiyon yaparak B Division’a çıkmasında büyük pay sahibi olmuştu.

DİĞER UZUN DA YUNANİSTAN’DA OYNAMIŞTI.

Ömer GÜRKAN ile birlikte liglerimizin en uzun oyuncularında olan Akın Celal GÜREL’de 2019 yılında Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen EuroLeague-3 Ön Eleme C Grubunda takımı forması giymişti.Aynı grupta Gazişehir Gaziantep takımı grubu lider bitirerek Final etabına kalmıştı.

takımında geçen sezon, ülkemizde forma giyen İran uyruklu İman BAGZADEHFARD oynamış, bu sezon Tosyalı İskenderun takımına transfer yapmıştı.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz