KKTC Avrupa’dan Çekildi

KKTC Vakıflar İdaresi’nin EuroCup 3 ‘de yer almayacağı açıklandı.

10-11 Mart 2023 tarihlerinde İtlaya’nın Sardunya Adası’nın ev sahipliğinde oynanacak EuroCup 3 Ön Eleme C Grubu’nda temsilcilerimizden KKTC Vakıflar İdaresi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da yer alacaktı.

IWBF tarafından açıklanan ilk listede yer alan temsilcimizin,güncellenen listede ismi yer almadı.

EuruCup 3 Ön Eleme C Grubu normal formatta 5 takımla oynanacakken KKTC ekibinin çekilmesi sonucu 4 takımla oynanacak.

KKTC AVRUPA’DAN ÇEKİLEN 4’ÜNCÜ TAKIMIMIZ OLDU

TSK Rehabilitasyon Merkezi ESK Takımı Avrupa’nın 1 numaralı kupası olan CHAMPIONS CUP’ta mücadele edeceği açıklanmıştı.2-5 Şubat 2023 tarihleri arasında İspanya’nın Kanarya Adaları’nın ev sahipliğindeki CHAMPIONS CUP B Grubu Ön Eleme Grup maçlarına katılmamıştı.

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan Merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmişti.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde on binlerce vatandaşımız vefat etmiş,yüz binlerce yurttaşımız ise yaralanmıştı.

Depremden etkilenen 10 ilimizden biri olan Gaziantep’in tekerlekli sandalye basketbol takımı Gazişehir Gaziantep ,10-11 Mart tarihleri arasında Avrupa’nın 3 numaralı kupası olan EuroCup 2’de mücadele edecekti.

9-12 Mart tarihleri arasında İtalya’nın P.D.M Treviso takımının ev sahipliğinde oynanacak EuroCup 3 A Grubu ön eleme maçlarında temsilcilerimizden Karabük Demir Kartal takımımız da yer alacaktı.

Gerekli maddi desteği bulamayan kulüp kupadan çekildiğini açıklamıştı.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz