İzmir BŞB Süper Gençlerle Geliyor

Tekrrlekli Sandalye Basketbolunun en köklü ve ekol takımlarından olan İzmir Büyükşehir Belediyespor,yeni sezona yeni transferler ve yeni teknik kadro ile giriyor.

İKİ GENÇ MİLLİ VE 1 KADIN SPORCU TRANSFER EDİLDİ

U-23 Dünya Şampiyonası’nda final oynayan Milli Takımımız kadrosundan iki isim yeni sezonda İzmir BŞB’nin başarısı için ter dökecek.

TSK Reh.Merkezi’nden 4 puanlık Mahmut AÇIKGÖZ ile 3 klasifikasyon puanına sahip İskenderun ESK’dan Arda ALBAYRAK transfer edildi.Arda genç oyuncu indirimiyle parkede 2 puanla yer alabilecek.

Karşıyaka ESK takımından kadın sporcularımızdan Medine ALPER transfer oldu.Medine 1,5 puanına sahip ama kadın sporcu puan indirimi sonucu parkede 0(sıfır)puanla takımına katkı sağlayacak.

TAKIMDAN AYRILAN İSİMLER

İzmir BŞB ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Başantrenör Erdinç KILIÇ,Almanya’dan Köln 99ers ile anlaşarak takımdan ayrıldı.

Mustafa ŞAHİN Gazişehir G.Antep takımına;Volkan AYDENİZ Beşiktaş’a,İran uyruklu Mohsen TAMARDASH İskenderun ESK’ya transfer olarak takımdan ayrıldılar.Takımdan ayrılan diğer isim de Ersin SAYIN oldu.

A MİLLİ OYUNCULARLA YENİDEN ANLAŞILDI

A Milli takımımızla B Division Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluk yaşayan isimlerden Ahmet EFETÜRK,Mahsum İPEKİŞEN,Hakan KIROĞLAN ile yeniden anlaşıldı.

Aynı zamanda U-23 Milli Takım formasını da giyen A Milli sporcu Rıdvan AKSOY’da takımdaki yerini alıyor.

U-23 Dünya Şampiyonası’nda Final oynayan oyunculardan Hasan EFETÜRK’te yeni sezonda takımda yer alıyor.Hasan 4,5 puanına sahip ama genç oyuncu indirimiyle 3,5 puan ile katkıda bulunacak.

Takımın kadın sporculardan Begüm PUSAT ile de yeniden anlaşılmaya varıldı.Begüm 2,5 puanlık bir sporcu.Kadın sporcu indiriminden 1 puan ile parkede yer alacak.

Ramazan KAHRIMAN,Olcay ATSIZ,Birgül İPEKİŞEN,Ahmet Salih GİRİT ve Türk Tekerlekliü Sandalye Basketbolunun yaşayan efsanelerinden İsmail BOYRAZ’da takımda yer alan diğer isimler.

TAKIMI ALİ REYHANİ YÖNETECEK

İzmir BŞB takımında yıllarca sporcu olarak mücadele ettikten sonra yardımcı antrenör olarak takımda yer alan Ali REYHANİ,yeni sezonda takımın başantrenörlüğünü yürütecek.

İLK MAÇ SON ŞAMPİYONLA

Son iki sezonun şampiyon olarak bitiren iki takım İstanbul’da karşı karşıya gelecek.

1 Ekim Cumartesi saat 14:00’de Fenerbahçe ile İzmir BŞB takımları ligin ilk haftasında mücadele edecek.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın