HOŞÇAKAL Büyük İZMİR

İzmir Büyükşehir belediyesi Tekerlekli sandalye basketbol takımında göreve başladığım Temmuz 2017 tarihinden bugüne kadar geçen sürede yaptıklarımız ve başardıklarımız ile gurur duyuyorum.

2017-18 sezonun başından devraldığım takım, bir önceki sezon sadece birkaç basket fark ile düşmekten zar zor kurtulmuş ve ligde kalmıştı. Konuştuğum birçok kişi böylesine tükenmiş bir takıma gitmenin yanlış bir karar olacağını söylemişti ama ben inanmıştım, sporculara inanmıştım, kulübün adına, geçmiş başarılarına, yönetici ve idarecilerin başarı açlığına inanmıştım ve 2017-18 sezonunda hiç bir transfer yapmadan sadece eldeki mevcut kadro ile bir önceki sezonda alınan galibiyet sayısını nerdeyse 2 katına çıkartarak çeyrek final oynama başarısını gösterdik ve 10 yıl aradan sonra Avrupa dan kupa getirdik.

Artık hedef büyümüştü ve bizim daha cok çalışmamız, daha çok emek vermemiz, herkesten daha çok mücadele etmemiz gerekiyordu ve elimizde bir silah vardı ” SİSTEM BASKETBOLU yani TAKIM OYUNU ”

Ofansif ve Defansif olarak belki de Türkiye deki basketbolu değiştirecek, geliştirecek yeni bir anlayış.

Sadece 2 doğru ve yerinde transfer ve de SİSTEM BASKETBOLU ile Türkiye Süper Lig play-off finalinde, finalin son maçının son topunu isabet ettirememiş, mağlup olmuş ve sezonu 2. Sırada tamamlamış, kaybetmiş ama kaybederken çok şey ögrenmistik.

Artık akıllarda tek bir soru, tek bir düşünce, tek bir hedef vardi. Şampiyonluk

Dünyayı kasıp kavuran bir pandemi, insanları hasta ederken , covid-19 tüm dünya daki tüm spor branşlarının tüm liglerini dâhi durdururken , bizim içimizdeki kazanma açlığını ve Şampiyonluk arzusunu durdurmaya yetmiyordu.

Ve nihayet 2020-21 sezonun da mevcut kadro koruyarak ve sadece 1 yeni transfer ile 17 yıl sonra Şampiyon olurken, pandemi nedeniyle tek devreli lig statüsü ile oynan 14 maçta 13 galibiyet ve play-off da oynan 6 maçta 6 galibiyet ve toplamda 20 maç 19 galibiyet gibi bir başarı oranı ile rüyamıza, hayalimize ve şampiyonluğumuza ulaşmıştık.

2021-2022 sezonunu Galatasaray ve final oynayan Gaziantep ekibiyle aynı puan aynı galibiyet sayısı ile tamamlarken bile, beni en çok gururlandıran konu 30 maçlık normal sezonu yine ” En az sayı yiyen ” dolayısı ile ” En iyi savunma yapan takım ” olarak tamamlamış olmamizdir, ki son beş yılda en az sayi yiyen takim ünvanimizi bircok kez koruduk. Basketbolun bir savunma oyunu oldugunu defalarca ispatladık.

Bunca güzel, kaliteli ve üst düzey işi yaparken , şampiyonluğu, finali , avrupa kupalarını kucaklarken taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan ” Sistem Basketbol ve ” Takım Oyununu ” üst sıralarda oynarken sayısız kadın ve erkek genç oyuncular ve antrenör ler yetiştirebilmiş olmamız da ayrıca bir gurur kaynağımız olmuştur.

Şimdi Teşekkür Zamanı

En dipten zirveye giden bu “Peri Masal ” gibi hikayede çalışma şansı yakaladığım tüm yönetici ve idarecilerimizi çok teşekkür ediyorum, eğer onlar dik durmasaydı ve antrenör olarak beni sonuna kadar desteklemeseydi bu başarılar yaşanamayabilirdi.

” Başarı ekip işidir” değişi ni ispatlar nitelikte

Benimle omuz omuza çalışan staff ın her birine tek tek teşekkür ederim.

2018 yılında formasını asan ve tüm bu büyük başarılar da yanı başımda olan Ali Reyhani şu an İzmir takımının Baş antrenör dür. Tiyatrodaki

Ustada çırağa geçen ” Kavuk” misali , zirveleri ve kupaları gören bu taktik board artık onundur. Yolu açık olsun.

Takım menajeri Serdar Karakaya olmazsa birseyler eksik kalır, onun işi eksik olanları tamamlamak ve herseyi tamam yaptığı staff ın ve sporcuların tüm ihtiyaçlarını karşıladığı için bu takım zirvede olmustur. Teşekkürler Serdar, yine her sey tam olsun, sen zaten hiçbir şeyi yarım bırakmazsın

Bu takımın sembol sporcularından biri olan İsmail Boyraz formasını astıktan sonra çocuğu yasindaki sporcuların sandalyeleri ile ilgilenmiş takımın tüm mekanik ihtiyaçları fazlasıyla karşılamış kimseler bilmez ama çok önemli maçlarda acil ve yerinde müdahaleler ile maç içinde kırılan sandalyeleri ve o sandalyelere oturan sporcuları sahada tutarak bu başarılar da pay sahibi olmustur.

Kulüp masörü Serkan sezginci hem kulübün sporcularina hem de Türk milli takımına hizmet etmiş, milli takim antrenör ekibi degismesine rağmen hala milli formaya hizmet etmeye devam ederek bu alanda nasıl büyük katkılar saglayabilecegini herkese gorstermistir. Eline sağlık Serkan

Yapmış olduğu detaylı istatistik çalışmaları ile hem sporcularımız durumu gösteren hem de raporlama konusunda bize kaynak saglayan Birgül ipekisen e de teşekkür ederim .

Gelelim sporun Baş Aktörü olan sporculara

Tek tek isimlerini yazmayacağım çünkü hiçbir zaman birini birinden ayırmadım, hepsi benim öz evladım, kardeşim yoldaşımdır. Sadece şu anda İzmir’de olanlar degil beraber çalıştığım ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Dünyadaki en kutsal en kıymetli şeylerden biri olan “Alın Terimizi ” paylaştık.

Eğer ki ben başarılı bir antrenör isem en büyük pay bana inanan benimle birlikte mücadele eden ” SİSTEM BASKETBOLU” nu başarı ile oynayan sporcu kardeşlerimindir.

Bundan sonraki süreçte başarısız olurlarsa bu benim eksikligim ve benim hatam dır , başarılı olduklarında da alkışlarim ve yüreğim onlarladır.

Bir sporcunun yetişmesinde sadece tek kişinin degil bir çok kişinin emeği vardır ve İzmir takiminda olsun olmasınlar isimlerinin altında Erdinç kılıç ın da imzası her daim olacaktır.

Bu nedenle her zaman kardeşlerime öğüdüm çok ama çok çalışmaları ve başlarını dik tutmaları olacaktır.

Tekrar görüşünceye kadar

HOŞÇAKAL Büyük İZMİR

Hepinizi çok seviyorum

Latest posts by Erdinç Kılıç (see all)

Erdinç Kılıç

kimdir nedir necidir bunları yazmak için bu alanı oluşturduk

Bunları da sevebilirsiniz