Haftanın Öne Çıkan Maçları

Liglerde Zirve ve Düşme Hattındaki Kritik Mücadeleler

Süper Lig B Grubunda oynadıkları 6 maçtan 1 galibiyet çıkaran iki ekip düşme hattını ilgilendiren maçta Bursa’da karşı karşıya gelecek.Bursa BŞB-Pendik Belediyesi ESK müsabakası Cumartesi saat 12:00’de oynanacak.

Süper Ligde takımlar 2021-2022 sezonunda ilk defa karşı karşıya gelmişti.10.haftada İstanbul’da oynanan maçı Pendik Belediyesi 86-64 kazanırken 25.haftada Bursa’da oynanan maçı ise Bursa BŞB takımı 72-60 kazanmıştı.

Süper Lig B Grubunda Play-Off hattında bulunan 3’üncü sıradaki TSK Rehabilitasyon Merkezi ile 4’üncü sıradaki Bağcılar Belediyesi,Ligin 9.haftasında İstanbul’da karşı karşıya geliyor.

Geçen sezon Süper Ligde oynanan iki maçı da Bağcılar Belediyesi kazanmıştı.İki takım arasında oynanan son 10 maçın 7’ini Bağcılar Belediyesi kazanırken 3 maçtan ise TSK Rehabilitasyon Merkezi galip ayrıldı.

Süper Lig A Grubunda oynadığı son 3 maçı da kazanarak puan tablosunda 4’üncü sıraya yükselen Şanlıurfa BŞB ile 1 galibiyeti bulunan ve düşme hattından çıkmak isteyen Balıkesir BŞB takımları Cumartesi günü saat 16:00’da Balıkesir’de mücadele edecek.

Geçen sezon oynanan ilk maçı Balıkesir BŞB kazanırken ikinci maç Şanlıurfa BŞB takımının çekilmesi sonucu oynanmamıştı.İki takım arasında oynanan son 11 maçın 7’ini (1 hükmen) Balıkesir BŞB kazanırken 4 maçtan ise Şanlıurfa BŞB galip geldi.

Süper Lig A Grubunda 3”üncü sırada yer alan İzmir BŞB ile Play-Off savaşı veren Tosyalı İskenderun ESK takımları İzmir’de Cumartesi günü saat 14:00’da karşılaşacak.

Geçen sezon oynanan ilk maçı İzmir BŞB kazanırken ikinci maç Tosyalı İskenderun takımının çekilmesi sonucu oynanmamıştı.

1.LİG

1.Lig A Grubunda oynadığı 6 maçı da kazanan namağlup İzmir RSK ile 5 maçı kazanan Antalya BŞB takımları Antalya’da karşı karşıya gelecek.

Zirve mücadelesini yakından ilgilendiren maç Cumartesi saat 16:30’da oynanacak.

Antalya BŞB takımı grubun en fazla sayı atan 2’inci takımı iken İzmir RSK ise en az sayı yiyen takım olarak öne çıkıyor.Genç oyuncular ağırlıklı kadrolu Antalya BŞB ile tecrübeli isimlerinin bulunduğu İzmir RSK maçı izleyenlere keyifli dakikalar sunmaya aday.

1.Lig B grubunda ise iki namağlup ekip Beta Enerji Adana ESK ile Şanlıurfa BESK takımları Pazar günü karşı karşıya gelecek.

Kazananın liderlik koltuğunda yalnız kalacağı maç Play-Off sıralaması için önem arz ediyor.

Geçen sezon 2.Ligde oynanan maçı Beta Enerji Adana ESK 54-42 kazanmıştı.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz