Balıkesir BŞB Yeni Sezona Hazırlanıyor

HDI Sigorta Süper Lig 2022-2023 sezonu için geri sayım başladı.

Ligin artık gedikli takımlarından biri olan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.Lige hazırlık kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyespor ile hazırlık maçında karşılaşan Balıkesir temsilcisi Hafta sonu oynanacak Yalova OSK maçı öncesi takımı görme şansı buldu.

3 YENİ TRANSFER YAPILDI

KKTC Vakıflar İdaresi’nden Kadın Milli Sporcularımızdan Ebru AKICI ile anlaşıldı.Ebru 1 puan olmasınacrağmen kadın sporcu puan indiriminden (-0,5) ile oynayacak.

Geçen sezon Ligin ilk yarısını KKTC Vakıflar İdaresi’nde geçiren,ikinci yarı Aydın Genç Efeler takımına dönen Abdullah KILIÇ yeni sezonda Balıkesir takımının başarısı için ter dökecek.Abdullah 4 klasifikasyon puanına sahip bir sporcu.

Geçen sezon Karabük Demir Kartal formasını giymiş 4,5 puanlık İran uyruklu Mohammedreza Razzaghi’de takıma transfer olan isimlerden.

2 SPORCU TAKIMDAN AYRILDI

İzmir BŞB formasıyla Süper Lig şampiyonluğu yaşadıktan sonra Balıkesir ekibine transfer olan 3 puanlık İran uyruklu Mahdi Abbasishotoryeh takımdan ayrılarak İspanya’ya gitti.

4 puanlık Bulut ATABEY ise yeni sezonda Beşiktaş formasını terletecek.

AÇILIŞ MAÇI YALOVA İLE

Kadın Milli sporcularımızdan Esra KIRLI ŞENTÜRK ;Genç Milli takımımızda forma giymiş 2 isim Muhterem AKTAŞ ve Halil İbrahim BAĞLI takımlarında yeni sezonda devam ediyor.

Fenerbahçe forması ile Süper Lig şampiyonluğu yaşamış Oğuzhan ETİ ,ve altyapısından yetişen Nuri KILIÇ kısa rotasyonunun kilit oyuncuları.

Kuruluşundan beri takımda sürekli yer alan Mehmet TURAN ise takımın sembol isimlerinden.

Süper Ligde G.Saray olmak üzere bir çok takımda oynadıktan sonra Balıkesir’e gelen Mehdi GHORBANI tecrübesi ile yine takımda önemli bir rol üstleniyor.

Hakan CÜR Başantrenörlüğünde takımda Alper ŞENTÜRK ise genel menajer olarak takımın idari yükünü sırtlanmış durumda.

2 Ekim Pazar saat 16:00’da Yalova OSK ilekendi salonunda ağırlayacak Balıkesir BŞB’de hedef galibiyet ile sezona başlamak.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın