Avrupa Kupaları Yol Haritamız

Kupalarda Mücadele Edecek Takımlarımızın ve Katılacakları Turnuvalar

CHAMPIONS CUP

Galatasaray Tunç Holding,Avrupa’nın 1 numaralı kupası olan Şampiyonlar Ligi niteliğinde olan Champions Cup’ta A Grubunda yer aldı ve grup maçlarına 1–4 Şubat tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Grubu ilk 2 sırada bitiren takımlar Champions Cup’ta çeyrek final etabında yollarına devam ederken;3’üncü sırada yer alan takım EuroCup-1’de,4’üncü sırada yer alan takım ise EuroCup-2’de yoluna devam edecek. Grupta son sırada yer alacak ekip Avrupa macerasını bu aşamada sonlandırmış olacak.

EUROCUP-1

Avrupa’nın 2 numaralı kupasında ülkemizi A grubunda İzmir Byükşehir Belediyespor,Almanya’da oynanacak B Grubunda ise Fenerbahçe Göksel Çelik takımları temsil edecek.

İzmir BŞB A Grubu maçlarına ev sahipliği yapacak.1-4 Şubat 2024 tarihleri arasında oynanacak grup maçlarında gruplarını ilk sırada bitiren takımlar EuroCup-1 Final etabında mücadelesini sürdürecek.Grup 2’incileri EurocCup-2 Final Etabında yoluna devam edecek.Grup 3’üncüleri ise EuroCup-3 final etabında Avrupa macerasını sürdürecek.Gruplarda son iki sıradaki takımlar ise elenecek.

EUROCUP-2

Avrupa’nın 3 numaralı kupası niteliğinde olan EuroCup-2 grup aşamasında ülkemizi A grubunda Yalova OSK ,Fransa’da oynanacak B grubunda ise TSK Reh.Merkezi ESK temsil edecek.

Yalova OSK A Grubu maçlarına ev sahipliği yapacak.7- Mart tarihleri arasında düzenlenecek kupada gruplarda ilk sıraya alan takımlar EuroCup- final etabında yoluna devam ederken grup 2’incileri ise EuroCup- final etabında mücadele etme hakkını elde etmiş olacak.Gruplarında 3.4. ve 5.sırada yer alacak takımlar ise elenecek.,

EUROCUP-3

Avrupa’nın 4 numaralı kupasında ülkemizi İtalya’da oynanacak A Grubunda KKTC Vakıflar İdaresi ve Almanya’da oynanacak C Grubunda ise Gazişehir Gaziantep takımları temsil edecek.

Gruplarını ilk sırada bitiren takımlar yollarına EuroCup-3 Final etabında devam edecekler.Diğer takımlar ise elenecekler.

ELEME TURNUVASI

2024-2025 Sezonunda Avrupa Kupalarında mücadele edecek takımların belirleneceği Eleme Turnuvasında Ülkemizi Karabük Demir Kartal takımı temsil edecek.

Portekiz’de oynanacak A grubunda yer alacak temsilcimiz grubunu lider bitirirse gelecek sezon EuroCup-3 grup aşamasında yer alma hakkı kazanacak.

TAKIMLARIMIZ VE KATILACAKLARI TURNUVALAR

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz