Avrupa All-Star Oyuncular

Turnuvaların En İyi 5’i ve Oyuncularımız

2-3 Şubat 2024 tarihlerinde Avrupa’da kulüpler bazında ön eleme turnuvaları oynandı.

Temsilcilerimizden Galatasaray 1 numaralı kupa olan Champions Cup Ön Eleme A Grubunda mücadele ederken;İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Fenerbahçe Göksel Çelik ise 2 numaralı kupa olan EuroCup 1’in Ön Eleme Gruplarında maçlarını oynadı.

Galatasaray Ön Eleme A grubunu namağlup lider bitirerek Champions Cup’ta Çeyrek Final etabına yükselirken;Fenerbahçe Göksel Çelik namağlup lider olarak EuroCup 1 final etabına ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ise grubunu 3’üncü olarak bitirerek EuroCup 3 final etabına katılma hakkı kazandı.

Oynanan maçlar sonunda turnuvaların en iyi 5’i olarak adlandırılan ALL-STAR TEAM, organizasyonlar tarafından belirlendi.

Turnuvalarda Türk Sporcularda En İyi 5 arasına isimlerini yazdırdı.

CHAMPIONS CUP ÖN ELEME A GRUBU

İstanbul’da Galatasaray takımının ev sahipliğini yaptığı Champions Cup Ön Eleme A Grubu maçları sonunda Galatasaray takımından A Milli Takım oyuncumuz Enes BULUT(4 puan) turnuvanın en iyi 5’ine seçildi.

Bidaideak Bilbao BSR takımından Kanadalı efsanevi oyuncu Patrick ANDERSON(4,5 puan) ve takım arkadaşlarından İtalyan Giulió Maria PAPI(4 puan) ve kadın sporcuları Mariana PEREZ(1 puan) ile Hornet Le Cannet takımının Polonyalı oyuncusu Andrzej MACEK(1,5 puan)turnuvanın en iyi 5’ine seçildi.

Galatasaray takımından Cem GEZİNCİ maç başına 1,3 blok ortalaması ile bu kategoride en üstte yer aldı.RBC Köln 99ers takımından Bulut KODAL maç başına 12,7 ribaunt ortalamsı ile turnuvanın bu kategoride zirvesinde yer aldı.Mustafa KORKMAZ Köln takımının tüm maçlarında parkede çıkmadan 40 dakika ortalama ile bu kategoride zirvede.

EUROCUP-1 ÖN ELEME GRUPLARI

Almanya’nın Hannover kentinde oynanan EuroCup-1 Ön Eleme B Grubu maçları sonucunda Fenerbahçe Göksel Çelik takımından iki oyuncu en iyi 5 içinde yer aldı.Uğur TOPRAK(3 puan) ve Ahmet EFETÜRK(4 puan) turnuvada performansları ile öne çıktı.

Hannover United takımından Jan HALLER(2 puan),Manchester Revolution takımından Martin EDWARDS(4 puan) ve Sheffield Steelers WBC’den Abderrahim TAGHREST(1 puan) ilk 5 içinde yer alan diğer isimler oldu.

Fenerbahçe Göksel Çelik takımından İbrahim YAVUZ maç başına 3 top çalma ile bu kategoride zirvede yer aldı.

İzmir Celal Atik Spor Salonu’nda oynanan EuroCup-1 Ön Eleme A Grubu Maçları sonucunda İzmir BŞB takımından Mahmut AÇIKGÖZ(4 puan) en iyi 5 oyuncu arasında yer aldı.Rhine River Rhinos Wiesbaden takımından Jim PALMER (1 puan)aynı takımdan kadın sporcu Arinn YOUNG(4,5 puan),Hyeres Handi Basket takımından Jerome DURAN(2 puan) ve London TITANS takımından kadın sporcu Jodie WAITE(1 puan) en iyi 5’de yer alan diğer sporcular olarak göze çarptı.

İzmir BŞB oyuncusu Mahsum İPEKİŞEN ortalama aldığı 38,7 dakika ile bu kategoride grubun zirvesinde yer aldı.

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın