Asya-Okyanusya Şampiyonası Başlıyor

Paris Bileti İçin Kıta Şampiyonası Start Alacak.

Tayland’ın Başkenti olan Bangkok,12-22 Ocak tarihleri arasında Erkekler ve Kadınlar 2023 Asya-Okyanusya Kıta Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Turnuva Kıta Şampiyonası olmasının yanında 2024 Paralimpik Oyunlarına katılacak takımların da belirleneceğinden ,ülkeler için çok büyük bir öneme sahip olacak.

Erkeklerde ve kadınlarda şampiyon olan takımlar doğrudan Paris’te mücadele etme hakkı kazanacak.

Erkeklerde turnuvada 2’inci olan takımla,kadınlarda 2’inci ve 3’üncü sırada kürsüde yer alacak takımlar ise Represaj Turnuvası’nda paralimpik oyunlarına katılmak için diğer kıta takımları ile eleme turnuvası oynayacak.

İran Milli Takımının açıklanan kadrosunda Galatasaray takımından Mahdi ABBASISHOTORYEH,Morteza ABEDI ve Mohamadhassan SAYARI ;Fenerbahçe Göksel Çelik takımından Mohsen TOLOUIE TAMARDASH ve Tosyalı İskenderun takımından ise Iman BAGZADEHFARD yer alacak.Ülkemizde bir çok kulüpte oynamış Omid Hadi’de kadroda yer buldu.

TURNUVADAKİ TAKIMLAR

Erkeklerde güçlü takımların yer aldığı turnuvada A Grubunda İran,Avustralya,Çin,Güney Kore,Japonya ve ev sahibi Tayland yer alıyor.B grubunda ise Afganistan,Yeni Zelanda,Birleşik Arap Emirlikleri(B.A.E),Filipinler ve Suudi Arabistan’da mücadele edecek.(B Grubu zayıf takımlarının yer alacağı şekilde dizayn edildi.Grubunu ilk 2 sırada bitiren takımlar,7.ve 8.olarak çeyrek finalde A Grubunun ilk iki sırasıyla karşılaşacak.)

Kadınlarda A grubunda Avustralya,Japonya ve Çin yer alırken B grubu erkekler de olduğu gibi göreceli zayıf takımlardan ev sahibi Tayland,Filipinler,Laos,Hindistan,Kamboçya ve Asya-Okyanusya karmaları yer alacak.( B Grubunun lideri yarı finale çıkacak.)

MBT
Latest posts by MBT (see all)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın